Góra Witosza

so8U jej podnóża znajduje się gotycki kościółek. Wznosi się nad środkową częścią wioski i jest prawdziwą atrakcją Staniszowa. Na jej szczyt prowadzi żółty szlak turystyczny. Po wspięciu się na górę głęboki podziw budzą przepiękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze.Obecnie na Górę Witosza montowane są nowe ławki i tablice informacyjne. Spacer na górę to nie tylko zwykła wycieczka , to raczej wyprawa w poszukiwaniu legendarnego proroka,który zamieszkiwał wzgórze w XVII wieku i uznawany był za miejscowego Nostradamusa.Kto wie, może przebywa on tam do dziś.,ale skutecznie ukrywa się przed  wścibskimi turystami ?.

Miasto kowbojów Western City

s2Wymarzone miejsce dla miłośników westernów.  Po miasteczku przechadzają się damy ubrane w bufiaste suknie i strudzeni kowboje. O bezpieczeństwo i dobrą zabawę dba szeryf. Głównymi atrakcjami są przejażdżki konno lub westernową kolejką, rodeo, rzuty lassem, nauka jazdy konnej w stylu western, nauka płukania złota, strzelanie z łuku, dojenie krowy, nauka tańca folk, wspinanie się po śliskim palu po nagrodę - butelkę piwa. W Western City można się nie tylko dobrze bawić, ale i zaspokoić głód i pragnienie. Ucztę nieraz przerywają odgłosy strzelaniny – bandyci napadają na bank nawet 3 razy dziennie.

Więcej artykułów…

 Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie to nowoczesny, całoroczny obiekt powstały poprzez realizacje projektu pn. „Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie – adaptacja budynku szkoły podstawowej”, nr projektu: RPDS.06.05.00-02-007/09 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Budynek został całkowicie wyremontowany, zmodernizowany i dostosowany do pełnienia funkcji schroniska.

obiekt1


Ofertę Młodzieżowego Schroniska Turystycznego w Staniszowie kierujemy do: młodzieży szkolnej, studentów, grup zorganizowanych, instytucji, prywatnych firm, turystów indywidualnych w zakresie wynajmu pokoi. Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie to idealna propozycja dla zorganizowania kolonii, półkolonii, obozów zimowych oraz zielonych i białych szkół.
Placówka przystosowana jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na część ogólnodostępną składają się przestronne korytarze, sala wielofunkcyjna z samoobsługowym zapleczem kuchennym oraz obiekty sanitarne (umywalki, natryski oraz toalety).  Dodatkowo na terenie schroniska znajduje się plac zabaw dla dzieci. Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie dysponuje 49 miejscami noclegowymi:

  • 1 pokój dwuosobowy (dla osób niepełnosprawnych)
  • 3 pokoje sześcioosobowe
  • 1 pokój siedmioosobowy
  • 2 pokoje jedenastoosobowe