Kaplica św. Anny przy Dobrym Źródle

so7Największą atrakcją turystyczną Sosnówki jest Kaplica Św. Anny przy Dobrym Źródle. Znajduję się na zachodnim zboczu Grabowca, na wysokości 668 m n.p.m. Święta Anna jest patronką wdów, kobiet rodzących, matek i gospodyń domowych, ale przede wszystkim patronką dobrych małżeństw i dobrego dzieciństwa. Dobre Źródło zwane Świętym Źródłem lub Źródłem Miłości. Pielgrzymujący do źródła wierzyli, że woda ma magiczną i cudotwórczą moc. Legenda głosi, że kto siedem razy obejdzie (lub obiegnie) kaplicę z woda w ustach, tego spotka szczęście w miłości.

 Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie to nowoczesny, całoroczny obiekt powstały poprzez realizacje projektu pn. „Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie – adaptacja budynku szkoły podstawowej”, nr projektu: RPDS.06.05.00-02-007/09 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Budynek został całkowicie wyremontowany, zmodernizowany i dostosowany do pełnienia funkcji schroniska.

obiekt1


Ofertę Młodzieżowego Schroniska Turystycznego w Staniszowie kierujemy do: młodzieży szkolnej, studentów, grup zorganizowanych, instytucji, prywatnych firm, turystów indywidualnych w zakresie wynajmu pokoi. Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie to idealna propozycja dla zorganizowania kolonii, półkolonii, obozów zimowych oraz zielonych i białych szkół.
Placówka przystosowana jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na część ogólnodostępną składają się przestronne korytarze, sala wielofunkcyjna z samoobsługowym zapleczem kuchennym oraz obiekty sanitarne (umywalki, natryski oraz toalety).  Dodatkowo na terenie schroniska znajduje się plac zabaw dla dzieci. Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie dysponuje 49 miejscami noclegowymi:

  • 1 pokój dwuosobowy (dla osób niepełnosprawnych)
  • 3 pokoje sześcioosobowe
  • 1 pokój siedmioosobowy
  • 2 pokoje jedenastoosobowe