Góra Witosza

so8U jej podnóża znajduje się gotycki kościółek. Wznosi się nad środkową częścią wioski i jest prawdziwą atrakcją Staniszowa. Na jej szczyt prowadzi żółty szlak turystyczny. Po wspięciu się na górę głęboki podziw budzą przepiękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze.Obecnie na Góre Witosza montowane są nowe ławki i teblice informacyjne.

Miasto kowbojów Western City

s2Wymarzone miejsce dla miłośników westernów.  Po miasteczku przechadzają się damy ubrane w bufiaste suknie i strudzeni kowboje. O bezpieczeństwo i dobrą zabawę dba szeryf. Głównymi atrakcjami są przejażdżki konno lub westernową kolejką, rodeo, rzuty lassem, nauka jazdy konnej w stylu western, nauka płukania złota, strzelanie z łuku, dojenie krowy, nauka tańca folk, wspinanie się po śliskim palu po nagrodę - butelkę piwa. W Western City można się nie tylko dobrze bawić, ale i zaspokoić głód i pragnienie. Ucztę nieraz przerywają odgłosy strzelaniny – bandyci napadają na bank nawet 3 razy dziennie.

Więcej artykułów…

 Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie to nowoczesny, całoroczny obiekt powstały poprzez realizacje projektu pn. „Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie – adaptacja budynku szkoły podstawowej”, nr projektu: RPDS.06.05.00-02-007/09 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Budynek został całkowicie wyremontowany, zmodernizowany i dostosowany do pełnienia funkcji schroniska.

obiekt1


Ofertę Młodzieżowego Schroniska Turystycznego w Staniszowie kierujemy do: młodzieży szkolnej, studentów, grup zorganizowanych, instytucji, prywatnych firm, turystów indywidualnych w zakresie wynajmu pokoi. Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie to idealna propozycja dla zorganizowania kolonii, półkolonii, obozów zimowych oraz zielonych i białych szkół.
Placówka przystosowana jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na część ogólnodostępną składają się przestronne korytarze, sala wielofunkcyjna z samoobsługowym zapleczem kuchennym oraz obiekty sanitarne (umywalki, natryski oraz toalety).  Dodatkowo na terenie schroniska znajduje się plac zabaw dla dzieci. Młodzieżowe Schronisko Turystyczne w Staniszowie dysponuje 49 miejscami noclegowymi:

  • 1 pokój dwuosobowy (dla osób niepełnosprawnych)
  • 3 pokoje sześcioosobowe
  • 1 pokój siedmioosobowy
  • 2 pokoje jedenastoosobowe